כשהאויר נעשה מרענן והדרכים קוראות לנו לטייל בהם, צאו לבקר בגליל המערבי ואל תשכחו לעצור בכפר מעיליא  ואנו נזמין אתכם לכוסית ערק משובח ממזקקת הבוטיק ערק מצדה.

המפעל הוקם באיזור התעשיה של כפר מעיליא וכיום מיוצרים בו שלושה סוגי ערק זחלוואי ושמותיהם – "ג'בלנא" – ההר שלנו, "כפרון" – על שם כפר סורי הידוע ביצור ערק משובח ו"אלואדי" – הנחל.

ערק הוא משקה המיוצר מענבים ואניס וייחודה של המסורת הלבנונית הוא בתהליך הזיקוק המשולש שעובר הנוזל. תהליך זה מאפשר להימנע משימוש בכוהל סינתטי וכך מתקבל משקה ערק טבעי לחלוטין.
התהליך מתחיל בחודש ספטמבר – החודש שבו הענבים מזן "דבוקי" הופכים בשלים ועם אחוזי הסוכר המתאימים. ענבים ייחודיים אלו מגיעים מהכרמים של גבעת ניל"י, שם מגדלים את הזן היחידי שמתאים לייצור ערק.
לאחר העברתם למפעל, עוברים הענבים תהליך של תסיסה. לאחר מכן, הם מסוננים והנוזל שהופק מועבר לדודי זיקוק ענקיים מנחושת הנקראים "קרקה". בדודי נחושת אלה מתבצע תהליך של זיקוק הנוצר מבישול הנוזל ומעבר האדים בצינורות מסביבת הבישול החמה לסביבה קרה. שם, הופכים האדים חזרה לנוזל משובח. נוזל זה הוא הכוהל הטבעי שנוצר מהענבים.
 
ערק מסדה | א.ת. מעיליא | מיקוד 25140 | ת.ד 446 | 04-9977934 
arakmasada@gmail.com
      
פתוח בכל יום בין השעות:
10:00-18:00